MBA مخفف عبارت (EXECUTIVE MANAGEMENT) که معادل فارسی آن “دوره مدیریت اجرایی است . به طور کلی این دوره برای اشخاصی در نظر گرفته شده است که نیازمند فراگیری دانش مدیریت هستند، اما در زمینه‌های دیگر به تحصیل پرداخته اند. به همین دلیل ، اکثر مخاطب های دوره مدیریت (MBA) ، تحصیلات اصلی خود را در رشته های دیگر گذرانده اند و برای تکمیل مهارتهای مدیریتی خود،می توانند این رشته  را به صورت دانشگاهی و یا در قالب دوره مدیریت (MBA) آزاد دنبال کنند.

مخاطبان این دوره چه کسانی هستند و این رشته برای چه کسانی مفید است؟

♦️- اگر در سمت‌ وظیفه مدیریتی یا سرپرستی, مشغول به کارهستید و یا  از قبیل چنین موقعیت‌هایی را در مسیر شغلی خود پیش‌بینی کرده‌اید، دوره مدیریت (MBA) می‌تواند برای شما مفید باشد.

♦️- اگر هدفتان کار افرینی می باشد و قصد دارید کسب و کار خودتان را راه‌اندازی و اجرا کنید، بدون شک مجموعه درس‌های رشته و دوره مدیریت (MBA ) یکی از ضرورت‌های آموزشی شما محسوب می‌شود.

♦️- و همچنین  این دوره به افرادی چون مهندسان,مدیران بازرگانی,مدیران فروش,پزشکان,هتل داران و سایر مشاغل ازاد  که مشغول کسب و کار در بازار هستند توصیه میشود.

مزایا و اهمیت دوره مدیریت (MBA) وگرایش بازاریابی آن

دوره مدیریت (MBA) بازاریابی از دانشجو یک مدیر بازاریابی می سازد و نباید این گونه در نظر داشت که بعد از دوره مدیریت(MBA) تنها شغل ویزیتور و مسئول فروش برای او قابل دسترس است.

با فراگیری آموزش ها و مهارت ها دانشجو می تواند به طور کامل نسبت به تحقیقات بازار اقدام کند، بازار و نقاط قوت و ضعف رقبا را بررسی کند و هدف محصولات و خدمات شرکت را شناسایی و بررسی کند.

دوره مدیریت (MBA)

دوره مدیریت (MBA)

گرایش استراتژی در دوره مدیریت (MBA) و اهمیت آن

با گذراندن و تحصیل در دوره (MBA) گرایش استراتژی شما می توانید به عنوان یک فرد مشاور استراتژی و برنامه ریز به شرکت های بزرگ مشاوره دهید.

دوره های مدیریت (MBA) گرایش استراتژی به شما این امکان و توانایی را می دهد که :

✅برای توسعه کسب و کار خود یک برنامه ریزی استراتژیک مجزا وبزرگ انجام دهید

✅شرایط کسب و کار خود و نقاط ضعف و قوت آن و محیط کسب کار و رقبای خود رابشناسید

✅تحلیل وبررسی کنید،آینده کسب و کارخود را به سمت صعود بازار  پیش بینی کنید

✅دستورهای اجرایی برای برنامه های نوشته شده را پیشنهاد دهید.

 

زیر شاخه ها و گرایش های رشته دوره مدیریت (MBA)

گرایش ها و زیر شاخه های رشته و دوره مدیریت (MBA) بسیار گسترده و پرتعداد است که این امر گواهی بر گسترش بالای این رشته است. منابع انسانی،گرایش های مالی, مدیریت تکنولوژی، کارآفرینی و مدیریت سیستم های اطلاعاتی نیز یکی از  گرایش های دوره مدیریت (MBA) است.

 مشاهده مقالات بیشتر 

دوره های مدیریتی MBA در شهر مشهد

آشنایی با دوره مدیریت اجرایی MBA در مشهد

دوره های مدیریت MBA و DBA با گواهینامه معتبر از وزارت علوم

⭐️به این مقاله چند امتیاز میدهید؟
[ 3 امتیاز از مجموع: 4.3]
دوره های مدیریتی MBA در شهر مشهد
مشاهده مطلب
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *