باشگاه سوالات متداول حقوق

به باشگاه سوالات متداول

موسسه امین خوش آمدید.

مشاهده سوالات حقوقی

مشاور حقوقی
مشاور حقوقی ویژه صنف املاک
مشاوره حرفهای مالی و اقتصادی

بهترین روش برخورد و مذاکره با افراد فریبکار چیست؟

به نظر من مذاکره با فرد فریبکار معنایی ندارد. مذاکره زمانی صورت می‌گیرد که قرار است کاری انجام گیرد، در صورتی که افراد فریبکار خواهان دور کردن شما از اصل ماجرا هستند. بنابراین، بهترین کار افشاء و حذف افراد فریبکار است.

اصول مذاکره حرفه‌ای چیست؟

جایگاه شما در مذاکره حرفه‌‌ای

اولین گام برای شروع یک مذاکره آگاهی فرد از شرایط و موقعیت خودش است. برای مثال فردی می‌خواهد در سازمانی شروع به کار کند و بر سر حقوقی دریافتی خود مذاکره می‌کند. در این مذاکره فرد باید واقع‌بین باشد و از کارکرد و توانایی‌های خود اطلاع داشته باشد. در صورت درخواست زیاده از حد فرد مقابل نیز آن را رد می‌کند. فرد مقابل باید قانع شود که چیزی که ارائه می‌دهد متناسب با کارکردی است که دریافت می‌کند. در واقع شما باید ازکاری که می‌توانید انجام دهید آگاه باشید تا فرد مقابل مذاکره را قانع کنید که از این معامله هر دو به نفع مشترک می‌رسید.

آگاهی از ارزش‌های طرف مقابل

در مرحله بعد شما باید بدانید که فرد مقابل‌تان به دنبال چه چیزی می‌باشد. در مواقعی ممکن است که خیلی از توانایی‌های شما برای طرف مقابل مهم نباشد پس مطرح کردن آن‌ها در مذاکره کاری بیهوده است. از طرف دیگر ممکن است فرد مقابل به دنبال چیزهایی باشد که برای شما اهمیت ندارند و اگر از آن‌ها آگاه باشید، با توجه به آن‌ها می‌توانید مذاکره را به نفع خود تمام کنید.

مشخص کردن اولویت‌ها در مذاکره حرفه‌ای

پس از این که از شرایط خود و طرف مقابل مذاکره آگاهی پیدا کردید لازم است تا اولویت‌های خود را در این مذاکره مشخص کنید. به این معنی که باید جایگاه خود را پیدا کنید و تصمیم بگیرید که چیزهایی را باید حتما به دست بیاورید و از چه چیزهایی می‌توانید صرف نظر کنید. مسلم است که مذاکره با توافق بر سر تمام منافع و خواسته‌های شما تمام نمی‌شود. پس شما باید آمادگی داشته باشید که بعضی از منافع خود را در طی مذاکره فراموش کنید و یا به خاطر آن‌ها مذاکره را تمام کنید.

مذاکره حرفه‌‌ای | پیش‌بینی اتفاقات

برای موفقیت در مذاکره علاوه بر این که استراتژی خود را مشخص کرده‌اید باید پیش‌بینی کنید که در طی مذاکره چه اتفاقاتی پیش می‌آید و طرف مقابل‌تان چه واکنش‌هایی نشان می‌دهد. در این صورت می‌توانید مذاکره را بهتر پیش ببرید و از ضعف‌های طرف مقابل برای رد کردن ضعف‌های خود و قوی‌تر کردن نقاط مثبت‌تان استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که برای مذاکره اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و سریع‌تر به سراغ اهداف خود بروید.

اعاده دادرسی حقوقی چیست و چه نکاتی دارد؟

اعاده دادرسی موجب می‌شود که دادرسی‌ای که منجر به صدور حکم قطعی شده، با درخواست محکوم علیه که در فرایند دادرسی حضور داشته است، دوباره در همان مرجعی که رأی را صادر کرده است امکان‌پذیر بشود و حکم به لحاظ ماهیتی دوباره مورد بررسی آن مرجع قرار بگیرد.

آیا سیر نزولی دلار بر روی قیمت املاک و اجناس تاثیر می‌گذارد؟

تاثیر خاصی نمیگذارد چون نرخ ارز کاذب است اگر هم تاثیر بگذارد در بازه‌ی طولانی مدت چند ساله و بعد از یک رکود خواهد بود.

شخص حقیقی و شخص حقوقی یعنی چی؟
  • شخص حقیقی به هر یک از افراد انسانی اطلاق می‌شود که دارای حقوق و مسئولیت‌های مشخصی در جامعه می‌باشد. مثلا حسین سلمانی به عنوان یک فرد در خانواده و یا کارمند صنایع فولاد
  • شخص حقوقی به یک نهاد، مؤسسه، شرکت یا سازمان اطلاق می‌شود که برای آن نیز حقوق و مسئولیت‌های قانونی لحاظ گردیده است. مثل شرکت کاله و یا شرکت صنایع فولاد مبارکه که یک شخصیت حقوقی است مثلا اگر آقای فلانی بعنوان مدیرعامل صنایع فولاد انتخاب شود عنوان مدیرعامل یک شخصیت حقوقی است و بعنوان پدر خانواده و یا شهروند یک شخصیت حقیقی است.
دوره مشاور حقوقی برای چه کسانی مناسب است؟

ویژه فارغ التحصیلان رشته حقوق و فقه حقوق که موفق به دریافت پروانه وکالت،سردفتری و قضاوت نگردیده اند. دوره ای تخصصی ، کاربردی و عملی.

سوال خود را اینجا وارد کنید​