مقالات رویدادها قوانین و مقررات ثبت شکایات

موسسه آموزش عالی آزاد امین

دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

HSE - MS

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE-MS به عنوان یکی از مطرح ترین و کاربردی ترین سیستم ها برای شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و صنعتی، تمامی جنبه های ایمنی شغلی، بهداشت و زیست محیطی را پوشش می دهد.اهمیت و نقش سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست HSE-MS برگرفته از سه عنصر سلامتی (Health) ، ایمنی (Safety) و محیط زیست (Environment) می باشد.

گروه آموزشی دوره های تخصصی مدیریت مهلت ثبت نام : 1397/02/25 ظرفیت : 20 نفر هزینه دوره: 220,000 تومان هزینه پیش ثبت نام: 50,000 تومان پیش ثبت نام جهت پیش ثبت نام ابتدا به حساب خود وارد شوید.

توضیحات جامع

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE-MS به عنوان یکی از مطرح ترین و کاربردی ترین سیستم ها برای شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و صنعتی، تمامی جنبه های ایمنی شغلی، بهداشت و زیست محیطی را پوشش می دهد.اهمیت و نقش سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست HSE-MS برگرفته از سه عنصر سلامتی (Health) ، ایمنی (Safety) و محیط زیست (Environment) می باشد. امروزه با توجه به رشد صنایع تولیدی توجه به مسائل ایمنی و سلامت انسان ها و همچنین حفظ محیط زیست از اهمیت زیادی برخوردار است. عدم رعایت مسائل ایمنی در سازمان ها خسارت های مالی و جانی زیادی دربرداشته و اثرات کوتاه مدت یا بلندمدت متعددی را بر سلامت انسان ها داشته است. از این رو استقرار سیستمی با رویکرد مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سازمان ها امری ضروری است.در استاندارد HSE-MS محیط زیست آنقدر مهم است که مدیر ارشد هر سازمانی در کنار تدوین خط مشی بهداشت و ایمنی می تواند به نوشتن خط مشی زیست محیطی به تنهایی بپردازد یعنی خط مشی سازمان در دو دسته جداگانه ایمنی، بهداشت و محیط زیست تقسیم بندی گردد.سیستم ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سه فاز پیش گیری، کنترل قبل از شروع فعالیت و حین فعالیت و اقدامات اظطراری بعد از بروز حادثه در جلوگیری از خطرات ایفای نقش می نماید. این سیستم از طریق بالا بردن ایمنی در سازمان و همچنین کاهش هزینه ها و ارتقای روحیه پرسنل نقش مهمی در بهبود خروجی سازمان خواهد داشت.رسالت خطیر و اصلی HSE حفظ و ارتقای سلامت نیروی انسانی، حذف و یا به حداقل رساندن عوامل موثر در ایجاد مخاطرات و حوادث بهداشت ایمنی و محیط زیست است.منظور از سیستم مدیریت HSE یعنی ایجاد نظامی هدفمند و سازماندهی شده با برنامه ریزی خاص که با تهیه دستورالعمل ها، روش های اجرایی و استانداردها و مقررات جاری در یک سازمان استقرار یافته و مورد بازنگری قرار می گیرد و در مقاطع مختلف زمانی نیز اصلاح گردد.

پیش نیازها

ایمنی

این دوره مناسب چه کسانی هست ؟

کسانی که در محیط های صنعتی فعالیت می کنند
تاریخ شروع : 1397/03/01 زمان برگزاری : پنج شنبه - جمعه مدت برگزاری : 50 ساعت مکان برگزاری : موسسه آموزش عالی آزاد امین