مقالات رویدادها قوانین و مقررات ثبت شکایات

موسسه آموزش عالی آزاد امین

دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مدیریت پروژه

یک پروژه مجموعه‌ای از فعالیتهاست که برای دستیابی به منظور یا هدف خاصی انجام می‌گیرد. پروژه ها شامل فعالیتهایی هستند که باید در تاریخ های معین، با هزینه‌هایی معین و کیفیت تعیین‌شده‌ای به انجام رسند. لازمه موفقیت هر پروژه، دستیابی توام به هر سه عامل زمان، هزینه و کیفیت معین است و خارج شدن هر یک از سه عامل مذکور از حدود تعیین شده، می‌تواند به انجام پروژه‌ای ناموفق و غیراقتصادی منجر شود. طبیعتاً برای اینکه پروژه ها به موقع و مطابق بودجه خود انجام گیرند، به مدیریت مناسب نیاز دارند و هر چه پروژه بزرگتر شود، کار مدیریت خوب به پایداری و تلاش بیشتر نیاز خواهد داشت.

گروه آموزشی مدیریت مهلت ثبت نام : 1396/10/20 ظرفیت : 50 نفر هزینه دوره: 600,000 تومان هزینه پیش ثبت نام: 50,000 تومان پایان مهلت ثبت نام

توضیحات جامع

مدیریت پروژه، روشی نوین از علم مدیریت است، ونقش واهمیت ارتقاء استانداردها ومدیرت بهینه امکانات ونیروها در راستای توسعه وبهبود هرچه بیشتر دستاوردهای مختلف درپروژه های گوناگون را نمایان تر می سازد و هرجا پیشرفت، رشد و توسعه وجود داشته باشد، نیاز به مدیریت پروژه بیشتر و بیشتر به چشم   می خورد.  
با بررسی و تجزیه تحلیل عوامل و زمینه های موثر در بهره گیری نامناسب از علم مدیریت پروژه به خوبی روشن می سازد که بیگانگی و دوری بعضی از سازمان ها از به کارگیری حداقل های مبانی و مفاهیم مدیریت پروژه چه معضلاتی را در سازمان ها پدید آورده است و بعضاً مشاهده می شود مدیر پروژه با مدیران واحدهای دیگر به طور فزاینده ای برخورد و مشکل دارد، برنامه ریزی و کنترل به صورت یکپارچه و تلفیق شده نیست، تعهدات سازمان بیش از توان منابع آن است، برنامه زمانی پروژه و بودجه پیش بینی شده آن غیر واقعی و نادرست است،اولویت های پروژه ها سریعاً تغییر می کند یا با یک دیگر سازگاری ندارد، برای حسابرسی هزینه های پروژه ها، توانایی لازم وجود ندارد، کنترل بر تغییرات درخواستی کارفرما و کنترل بر تغییرات طراحی(نقشه ها، مشخصات فنی پروژه) ضعیف است. 

پیش نیازها

تحصیلات دانشگاهی

این دوره مناسب چه کسانی هست ؟

برای کسانی علاقه به کار در حوزه پروژه های صنعتی و ساختمانی دارند
دکتر علی مختاری دکترای تخصصی مدیریت پروژه
تاریخ شروع : 1396/11/01 زمان برگزاری : یکشنبه - دوشنبه مدت برگزاری : 300 ساعت مکان برگزاری : موسسه آموزش عالی آزاد امین