مقالات رویدادها قوانین و مقررات ثبت شکایات

موسسه آموزش عالی آزاد امین

دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

سمینار هوشمند سازی ساختمان

با پیشرفت تکنولوژی، خانه ها نیز روز بروز پیشرفته تر می شوند. در ساده ترین حالت اتوماسیون منازل به حذف کلید از مشاءات منجر می شود و روشنایی مشاءات با حضور فرد در محل و بسته به شرایط روز یا شب بودن، ایجاد می شود و بعد از خروج فرد از آن برای بهینه سازی مصرف انرژی به صورت خودکار قطع می گردد. و در موارد پیشرفته، خانه به صورت خودکار، مصرف برق خود را به اداره برق گزارش می دهد و قبض برق را به صورت محلی صادر می کند و نه دیگر نیازی به مراجعه مامور برق است و نه نیازی به توزیع قبض برق توسط پستچی. با پیشرفت های روز بروز تکنولوژی هر روز بر اتوماسیون موجود در منازل نیز افزوده می شود. با این وجود، بررسی سیستم های قدیمی خالی از لطف نیست و باید بدانیم که حتی در سالهای اخیر، پر فروش ترین پروتکل اتوماسیون هنوز مدل پیشرفته اولین پروتکل اتوماسیون منازل است.

گروه آموزشی دوره های تخصصی مدیریت مهلت ثبت نام : 1397/05/10 ظرفیت : 20 نفر هزینه دوره: 1,500,000 تومان هزینه پیش ثبت نام: 50,000 تومان پیش ثبت نام جهت پیش ثبت نام ابتدا به حساب خود وارد شوید.

توضیحات جامع

سیستم مدیریت ساختمان (BMS ) یا سیستم اتوماسیون ساختمان (BAS ) به سیستمی اطلاق می شود که در یک ساختمان نصب شده و از طریق اجزای خود کنترل قسمت های مختلف ساختمان و نمایش خروجی های مناسب را برای کاربر امکان پذیر می نماید. قسمت های مختلف تحت کنترل معمولا شامل تاسیسات مکانیکی و سیستم تهویه مطبوع (HVAC) و تجهیزات روشنایی بوده که می تواند به سیستم های ایمنی، آتش نشانی، تنظیم دسترسی، تامین برق اضطراری و ... نیز تسری یابد. به طور کلی هدف از استفاده از سیستم های BMS در یک ساختمان تطبیق شرایط کارکرد اجزای مختلف با توجه به شرایط محیطی و نیاز ساختمان در آن زمان است. 
در سیستم مدیریت ساختمان بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت و بصورت غیر ارادی انجام می دهند توسط سیستم های هوشمند انجام می گردد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی شده و بعلاوه کاشه مصارف انرژی، کاهش هزینه های انرژی، کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد .با بکارگیری انواع حسگرها در داخل و خارج ساختمان و با بکارگیری یک سیستم واحد می توان بصورت لحظه ای، کنترل تمامی شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار داشت و از آنها در جهت رسیدن به شرایط ایده آل استفاده کرد. برای این منظور، نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خاص می باشد که با گرد آوری اطلاعات محیطی و انتقال داده ها به سیستم مرکزی، روند کنترل و مدیریت ساختمان اجرا می گردد. 
در ساختمان های هوشمند با استفاده از سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل در ها، کنترل وضعیت های اضطراری همچون آتش سوزی، زلزله و بسیاری کنترل-های هوشمند دیگر، مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می یابد .ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساختار ارتباطاتی قوی بود که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده کرده و امنیت و آسایش آنها را افزایش دهد . 

پیش نیازها

آشنایی با سیستم های برق ساختمان

این همایش مناسب چه کسانی هست ؟

مهندسین برق و الکترونیک
تاریخ شروع : 1397/05/11 زمان برگزاری : سه شنبه - چهارشنبه مدت برگزاری : 16 ساعت مکان برگزاری : موسسه آموزش عالی آزاد امین