مقالات رویدادها قوانین و مقررات ثبت شکایات

موسسه آموزش عالی آزاد امین

دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

سمینار ارتینگ و صاعقه گیر

گستره استفاده از سیستم های مربوط به ارتینگ و صاعقه گیر بسیار وسیع است، همانطور كه گفته می شود حفاظت زمین از نیروگاه و پستهای فشار قوی آغاز می شود و به انتهایی ترین نقطه یعنی مصرف كنندگان برق، ختم می شود. كاربرد سیستم های حفاظت ارت و صاعقه گیر در ساختمانها، بیمارستانها، كارخانجات، سیستم های كامپیوتری و دیتا سنترها، سیستم های مخابراتی، سیستم های اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق برای حفاظت انسانها، تجهیزات و همچنین هم پتانسیل كردن تجهیزات، اجتناب نا پذیر است و طراحی اینگونه سیستم ها امروزه به یك علم تبدیل شده است.

گروه آموزشی دوره های تخصصی مدیریت مهلت ثبت نام : 1397/04/19 ظرفیت : 20 نفر هزینه دوره: 170,000 تومان هزینه پیش ثبت نام: 50,000 تومان پیش ثبت نام جهت پیش ثبت نام ابتدا به حساب خود وارد شوید.

توضیحات جامع

در تمام تأسیسات الكتریكی، به خصوص تأسیسات فشار قوی، Earthing یكی از مهمترین و اساسی ترین اقداماتی است كه برای حفاظت از اشخاصی كه به نحوی با این تجهیزات در تماس هستند و همچنین حفاظت از تجهیزات باید در نظر گرفته شود. اصولاً در تأسیسات برق دو نوع Earthing وجود دارد كه یكی را Earthing حفاظتی و دیگری را Earthing الكتریكی می نامند.

زمین از موادی تشكیل شده كه غالبًا هادی الكتریسیته هستند به خصوص در حالتی كه مرطوب باشند، بنابراین اگر شخصی كه روی زمین قرار دارد با جسمی كه نسبت به زمین دارای پتانسیل است تماس پیدا كند به علت برقرار شدن جریان دچار برق گرفتگی می شود.

 

گستره استفاده از سیستم های مربوط به ارتینگ و صاعقه گیر بسیار وسیع است، همانطور كه گفته شد حفاظت زمین از نیروگاه و پستهای فشار قوی آغاز می شود و به انتهایی ترین نقطه یعنی مصرف كنندگان برق، ختم می شود.

كاربرد سیستم های حفاظت ارت و صاعقه گیر در ساختمانها، بیمارستانها، كارخانجات، سیستم های كامپیوتری و دیتا سنترها، سیستم های مخابراتی، سیستم های اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق برای حفاظت انسانها، تجهیزات و همچنین هم پتانسیل كردن تجهیزات، اجتناب ناپذیر است و طراحی این سیستم ها امروزه به یك علم تبدیل شده است.

پیش نیازها

.

این همایش مناسب چه کسانی هست ؟

دانشجویان و مهندسان برق (قدرت، الکترونیک، کنترل، مخابرات) و معماری در عرصه های مهندسين مشاور، طراحان، واحدهاي مناقصات و پيشنهادات، بهره برداران، شركت هاي پيمانكاري اجرايي، گروه هاي تست و راه اندازي، بهره برداران، تعميرات ونگهداري
تاریخ شروع : 1397/04/20 زمان برگزاری : یکشنبه و دوشنبه مدت برگزاری : 16 ساعت مکان برگزاری : موسسه آموزش عالی آزاد امین