مقالات رویدادها قوانین و مقررات ثبت شکایات

موسسه آموزش عالی آزاد امین

دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

بانک مقالات موسسه آموزش عالی امین

نویسنده : ناشناس
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ تعداد بازدید : 142 بار گروه آموزشی مدیریت فاقد فایل

ایده های کارآفرینی

چرا فکر میکنید کارآفرینی به یک دوره آموزشی چندین و چند ساله نیاز دارد؟ در ادامه با یکی دیگر از مجموعه مقالات وبسایت موسسه آموزش عالی آزاد امین همراه باشید.
اینگونه نیست! شما برای رشد هر کاری باید کودکانه! محدودیت های فکریتان را کنار بگذارید و فقط و فقط به هدف نهایی از انجام آن کار بیندیشید! شما به پول احتیاج دارید؟ پس شروع به کار کنید. نیاز به شغل دارید؟ پس دست به کار شوید. نیاز به استقلال مالی و کاری دارید؟ پس منتظر نمانید!
این اولین اصل برای کارآفرین شدن است! انتظارهای بیهوده و این طرز فکر که اول باید همه چیز باب میل شما بشود تا شروع کنید را کنار بگذارید. به نظر من کارآفرینی یعنی حس نیاز! شما هیچ احساس نیازی ندارید؟!
من کارآفرین های موفق بسیاری را می‌شناسم که هیچگونه آموزش‌ رسمی و طولانی مدت ندیده‌اند.
از طرفی جالب است بدانید که علم کارآفرینی از بررسی رفتارها و اصول کارآفرین ها تشکیل شده است! دقیقا خلاف آن چیزی که شما تاکنون می پنداشتید. قبل از آنکه کارآفرین‌ها به علم کارآفرینی نیاز داشته باشند، این علم کارآفرینی است که به تجربه کارآفرینان نیاز دارد. پس خودتان را دست کم نگیرید!
با همه این تفاسیر من این را هم قبول دارم که دانش کارآفرینی که البته ترکیبی از علوم مختلف مدیریتی هست نیز درصد احتمال خطا و همچنین درصد موفقیت آن ایده را چند برابر میکند اما بازهم معتقد هستم که این شما هستید که اگر در این راه قدم بگذارید درهای آموزش و کسب علم این حوزه به روی شما گشوده خواهد شد.
خیلی از افراد موفقیت یک ایده کارآفرینی را در بزرگ شدن فضای آن کسب و کار میدانند حال آنکه چنین نیست! همین که شما اراده و جسارت شروع کاری را داشته باشید کارآفرین هستید. زمانی که در این راه قدم بکذارید قطعا سختی ها و مشکلات و حتی شکست خوردن هایی نیز در میان خواهد بود اما باید برای هر مشکلی راه حلی اندیشید و برای هر شکست تدبیری!  میدانید این داستان شبیه این است که مثلا پدر و مادر زمانی از فرزندشان راضی و خشنود هستند که فرزندانشان دانشگاه بروند ازدواج بکنند و بچه دار شوند و بعد هم ثروتمند! یک سوال!
اگر در غیر اینصورت باشد یعنی فرزندان شما شکست خورده هستند؟!
نه اینگونه نیست. موفقیت و پیروزی تعاریف گوناگونی دارد که باید برای هر موفقیت معیارهایی تعیین گردد. مثلا شما زمانی موفق هستید که از ایده خود در ماه 1 میلیون تومان پول درآوردید! میدانستید این امر برای یک تاجر شکست محسوب میشود؟
پس به دنبال معیارهای یکسان برای همه نباشید. معیارهای خودتان را داشته باشید و بر اساس آنها برنامه ریزی کنید و مدیریت کسب و کارتان را پیش ببرید.
در ادامه این بحث میخواهم چند مورد از ایده های کارآفرینی را اطرافیانم در حال انجام آنها هستند را برایتان بازگو کنم تا شاید بتوانید دید ساده تری نسبت به این موضوع بسیار مهم داشته باشید.
ایده های کارآفرینی برای کارآفرینان خلاق


1 . فروش آثار هنری

در زمینه های هنری فعالیت دارید؟ نقاش هستید؟ یا هر هنر دستی دیگری؟! به راحتی میتوانید با تولید آثار هنری و تبلیغات کم خرج در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی بازار خود را بسازید. شما میتوانید به مرور زمان فروشگاه محصولات هنری خود را بسازید و برای آن کارمند استخدام کنید و یا حتی شرکت خودتان را داشته باشید.


2.  عکاس و فیلمبردار عروسی

در هنر عکاسی مهارت دارید؟ چرا با پخش تراکت و تخفیف افتتاح کسب و کارتان تبلیغاتتان را شروع نمیکنید؟یک کارآفرین خلاق باید در مرحله اول برای به دست آوردن سرمایه مسیرش به سوی خوشبختی از توانایی های شخصی اش بهره ببرد. شما در سال اول با پشتکاری که داشته باشید میتوانید سرمایه خرید دوربین های حرفه ای و پیشرفته را برای مسیر موفقیت آیندتان فراهم کنید.


3.  ساخت زیورآلات دستی

یادم می آید اولین باری که این ایده را دوستم به من گفت و از من نظر خواست او را به خیابانی بردم که مملو از مغازه های زیرآلات دستی بود! صنایع دستی بسیار زیبایی که توریست ها جذب آنها شده بودند. به او گفتم فکر میکنی در سراسر جهان چند نفر مشتری برای این کار خواهی یافت؟!

                  http://www.honardarkhane.com/wp-content/uploads/2015/01/10-120.jpg
4.  طراح لوگو

امروزه دنیای ما مملو از برندها و تبلیغات گوناگون است. چطور است که برای این قشر هم خدماتی در نظر گرفته شود؟! شما میتوانید هنر طراحی لوگو را بیاموزید و به سادگی آن را در اختیار شرکت ها و کارآفرینان قرار دهید. لوگوی شرکت و برند آنها را طراحی کنید و کسب درآمد کنید.


5.  موسیقی‌دان

شما علم نواختن موسیقی دارید؟ چرا برای این کار به سراغ سالن ها و کنسرت ها و همایش های سالانه نمیروید و برای خودتان تبلیغات نمیکنید؟ میدانستید با نواختن یک ساعت موسیقی در یک کنسرت! به اندازه هزاران نفر در آن لحظه مشغول کسب درآمد هستید؟ چون همه افراد حاضر در آن محل باید برای گوش سپردن به موسیقی شما بلیط بخرند!


6.  بلاگ نویسی

بلاگ نویسی در حال حاضر به یکی از شغل های برندیگ در دنیای مجازی بدل شده است! بسیاری را میشناسم که برای کسب شهرت و تبلیغات حاضر هستند به بلاگ نویسان ماهر دستمزدهای بسیار بالایی بدهند. در دنیای هنرمندان که اخبار آنها بسار پرطرفدار است، کسی را میشناسم که از بلاگش 250 هزار دلار در ماه درآمد کسب میکند!


7.  نویسنده‌ی کتاب الکترونیکی

اگر به داستان نویسی مسلط هستید، می‌توانید کتاب‌های خودتان را بنویسید. می‌توانید به‌صورت شخصی آن‌ها را در اینترنت به عنوان کتاب الکترونیکی منتشر کنید.

                                https://media.isna.ir/content/1442817558495_1%20(4).jpg/3

8.  طراح سایت

طراحی سایت در سال گذشته در صدر فهرست پردرآمد ترین مشاغل جهان قرار داشت. موج سوم موج اینترنت و تکنولوژی را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. این شغل در همه دنیا بیداد میکند و روزانه تعداد بسیار زیادی را جدب خود میکند.


۹. طراح داخلی

 طراحی داخلی هنری است که باید به چشم خود ببینید تا باور کنید. طراحان داخلی به گونه ای میتوانند فضای یک خانه یا یک دفتر کار را عوض کنند که حال و هوای روزانه شما تحت تاثیر آن باشد!
میدانید چقدر از مردم ازین سرزمین به دنبال آرامش داشتن بعد از کار در محیطی زیبا هستند؟

      

                         http://img8.irna.ir/1396/13961021/82792507/n82792507-72104490.jpg


10. آموزش 3dmax

وقتی طراحی داخلی جذابیت دارد و عده زیادی جذب آن میشوند! قطعا باید عده ای برای نشان دادن طراحی های مجازی نیز وجود داشته باشند. یکی از شغل های پردرآمد در چند سال اخیر آموزش 3dmax بوده. عده زیادی از طراحان تری دی مکس به دنبال آموزش دیدن هستند تا بتوانند بهترین کار خود را ارائه دهند. پس چه کاری بهتر از آموزش این نرم افزار؟


11 . طراح اپلیکیشن‌های تلفن همراه

برای آن دسته از افرادی که درکی از فناوری دارند، خلق اپلیکیشن در سال‌های اخیر به غول کسب و کار تبدیل شده‌است. طراحی سروس موبایل و اپلیکشن یکی از پردرآمد ترین شغل های چند سال اخیر در دنیا بوده.


12. دست دوم فروشی

حتما اسمebay را شنیده اید؟ یا نسخه ایرانی آن! دیوار و شیپور! میدانستید چند سایت دیگر مشابه اینا در حال کسب درآمد هستند؟ آیا هنوزم شما در حال گفتن کلمه اشباع میشود! هستید؟


             

13. طراح لباس

فکر میکنم هزاران بار تا کنون این جمله را از اطرافیانم شنیدم که طراحی لباس هم شد شغل؟!
یکی از پردرآمد ترین شغل های سطح 1 دنیا طراحی لباس است. به شرطی که علم آن را داشته باشید میتوانید فقط از طریق طراحی لباس و  نه تولید آن! درآمد بسیار بالایی داشته باشید.

 

14. تاتوکار

تتو یکی از شغل های سطح پایین در دنیای گذشته بود اما امروز جزو یکی از شغل های تجملاتی و شیک محسوب میشود به طوری که به همان نسبت مخاطبان آن تغییر کرده اند! و امروز افراد ثروتمند بسیار به دنبال تتو بر روی بدن خود هستند. شما این حجم از مشتری ها را به همین راحتی از دست میدهید؟


15.  متخصص آرایش و میکاپ

طراحی آرایش نیز به خلاقیت بالایی نیاز دارد. شما می‌توانید سالن آرایش و زیبایی راه‌اندازی کنید. همچنین می‌توانید خدمات در محل ارائه کنید و به منزل مشتریان‌تان بروید.

اینها فقط بخشی از ایده های کارآفرین است. کافیست کمی جست و جو کنید و به کشف نیازهای اطراف خودتان بپردازید تا ببینید چگونه میتوان از دل نیازهای مردم کاری را خلق کرد که شما را ثروتمند کند.